A nagy csarnok azaz (központi vásárcsarnok) egy impozáns épület gyönyörű homlokzattal és tetőszerkezettel, amit a turisták is kihagyhatatlan célpontként látogatnak.
A Budapesti piacokról szóló sorozatunk második részében a Fehérvéri úti piac után, a Nagy vásárcsarnokot mutatjuk be. (Sajnos kevés felhasználható kép áll rendelkezésre az épületről.)
A Szabadság híd Pesti hídfőjénél található Fővám téri csarnok, régen Dimitrov csarnokként is üzemelt. A Duna közelsége is jó kiegészítést nyújtott a friss áruk piachoz való vízi szállításához. Manapság a régen vízi szállításhoz használt közvetlen föld alatti járatott, már csak szemét szállításra használják! Ennek a piacnak is van egy pince szintje ahol egy nagy élelmiszer üzlet és néhány árus található. (Az alsó szinten elég régen jártam, ezért pontosan nem tudom az üzletek elhelyezkedését.)
Amennyiben kiegészítenétek a bejegyzés tartalmát írjátok meg kommentben facebook oldalunkon!
A Nagy csarnok épülete Pecz Samu tervei alapján készült el 1897-ben.
A ma is üzemelő épület tágas teret biztosít a vásárláshoz. Itt is a legpraktikusabb kialakítással a földszinten vannak a zöldség, hús, és egyéb termék árusok. A piac hatalmas belmagassága és függőfolyosói kicsit pályaudvar jelleget adnak az épületnek. A függőfolyosók elsősorban a szuvenír árusoknak biztosítanak helyet.
Az emeleti részeken az éttermek is közkedveltek a turisták számára. Itt a legendás Magyar hungarikumnak számító Gulyást, vagy a szintén népszerű lángost is megkóstolhatják. A csarnok tetőszerkezete és homlokzata is gyönyörű ezért kedvelt fotótéma.
A csarnok megközelítése nagyon kedvező tömegközlekedéssel, ahol már a 4-es Metró is megáll! Személygépkocsival a környező utcákban, vagy a csarnok mögötti parkolóban van lehetőség a (fizetős) parkolásra. Az épület a Pesti és Budai lakosok mellett a turisták körében is elterjedt célponttá vált.
A Blogbejegyzésben található képek a Fortepan oldaláról lettek felhasználva, ahol már több már több mint 150 000 fotó található. Minden képre kattintva elérhető azok eredeti forrása!
A bejegyzéshez kapcsolódó fórumtémánk:
További nosztalgikus hangulatú írások: