A Városligetben található Budapesti Állatkert 1866. Augusztus 9.-én nyitotta ki kapuit, és a mai napig várja látogatóit.
A szomorú sorsú Vidámparkról már egy előző bejegyzésben részletesebben is írtam, így gondoltam a mai napig működő állatkertről is összeállítok egy hasonló képes beszámolót.
A tavasz első melegebb napjain már sok család tervez egy állatkerti látogatást, amely a gyermekek mellett a felnőtteknek is kellemes kikapcsolódást kínál.
A Budapesti Állatkert évről-évre változatlanul élményt kínál a gyermekeknek.
Az első kép amit találtam a leírás szerint 132 évvel ezelőtt 1890 után készült, ahol még más bejárata volt a kertnek.
Ez a kép már mondhatni történelem, de a bejegyzés további részében nem kanyarodnék ennyire vissza az időben.
Ez a blogbejegyzés nem mutatja be az állatkert teljes történetét csak néhány képpel elevenítem fel a kert pillanatait!
A legendás kő elefántokkal díszített állatkerti kapukon belépve az első kérdések között van: Jobbra, egyenesen, vagy balra induljon a kalandozás? Balra a nagy tó az aquárium és a pálmaházzal találkozhatunk, egyenesen közvetlen a kis sziklához juthatunk és jobbra a vízilovak, majmok, és az elefántok életét nézhetjük meg először. De bármerre indulunk is el egy nagy kört téve a park jól bejárható, és néhány órás programot kínál a látogatóknak.
A Budapesti Állatkert központi helye a kis szikla ahol a jegesmedvéket nézhetjük meg, de a szikla előtti medencében manapság a fóka show is látványos perceket ígér.
Az elefántok kifutója ma is népszerű a látogatók körében, ahol hideg időben belső térben de nyáron, és tavasszal a külső tágasabb kifutón csodálhatjuk meg ezeket a hatalmas állatokat. A fenti képen is látható milyen tömeg gyűlt össze a kis elefánt körül!
Az elefántok mellett a zsiráf, a zebra, és persze a szintén kedvelt majmok is közkedveltek.
Érdekesség: A gyerekek már 1936-ban akár egy póni fogatról is megnézhették az állatokat!
A Városligetben található park manapság is várja látogatóit, aki bővebben szeretne tájékozódni a programokról a Budapesti Állatkert weboldalán gyűjthet információt. Itt elolvasható az állatkert teljes története is!
A blogbejegyzésben felhasznált képek a Fortepan oldaláról származnak! Az összes kép eredeti forrása elérhető a fotókra kattintva.
Neked is vannak emlékeid, történeteid a Budapesti állatkertről? Írd meg a retró napló beszélgetős fórumunkon:
További nosztalgia hangulatú írások itt a retró napló blogon:
Írta és szerkesztette: István